Kierowca Opla miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę Opla. Badanie wykazało, że mężczyzna prowadził pojazd mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wobec mężczyzny Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów. Kierującemu grozi również kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Apelujemy, aby pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę jeśli nie mamy pewności, że jesteśmy trzeźwi.
Pijani kierowcy to w dalszym ciągu ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Pomimo cyklicznie przeprowadzanych akcji mających na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących, to funkcjonariusze zatrzymują upojonych alkoholem kierujących.
Tak było i tym razem, kiedy policjanci legnickiej drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę Opla. Podczas przeprowadzonej kontroli od razu wyczuli silną woń alkoholu od 23-latka, w związku z czym policjanci przeprowadzili badanie alkomatem. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, co skutkowało doprowadzeniem do policyjnej izby zatrzymań.
Wobec 23- latka Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Miejmy świadomość ogromnego zagrożenia w ruchu drogowym, jakie powodują tacy lekkomyślni kierowcy, którzy przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie, niejednokrotnie stają się sprawcami poważnych wypadków drogowych – mówi sierż. szt. Anna Tersa z legnickiej policji.
Reagujmy uniemożliwiając kontynuowanie jazdy kierowcy, którego stan wskazuje że może być nietrzeźwy. W sytuacji gdy nie czujemy się na siłach i obawiamy się o własne bezpieczeństwo w związku z nieprzewidywalnym zachowaniem takiego kierowcy, wystarczy że zawiadomimy policję.
Wiele osób ma złudne poczucie, że pijąc dnia poprzedniego, po przespaniu kilku godzin i wypiciu mocnej kawy, mogą kierować samochodem. Niestety takie osoby są dalej pijane. Nie pomoże tu ani zimny prysznic ani zjedzenie tłustego posiłku, który rzekomo w cudowny sposób ma doprowadzić do wytrzeźwienia.
Na każdym komisariacie policji dostępne jest urządzenie do badania stanu trzeźwości, z którego można skorzystać bezpłatnie i anonimowo.
Alkohol upośledza koordynację wzrokowo-ruchową, powoduje zaburzenia równowagi, obniża samokontrolę, opóźnia czas reakcji, a przede wszystkim sprawia, ze błędnie oceniamy własne umiejętności i możliwości. Taki stan rzeczy powoduje, że każdy nietrzeźwy kierowca jest ogromnym zagrożeniem na drodze, a skutki tak skrajnego braku odpowiedzialności zazwyczaj są tragiczne.