Centrum Nauki, Kultury i Edukacji Witelona. Otwarcie coraz bliżej
Otwarcie Centrum Nauki, Kultury i Edukacji Witelona w Legnicy coraz bliżej. Obecnie trwają intensywne prace w przestrzeni wystawowej, gdzie pojawi się 50 ekspozytorów przybliżających teorie naukowe patrona Centrum. Wystawa podzielona będzie na kilka fascynujących stref: „Kto zgasił światło?”, „Szkiełko i oko”, „Co widzi mózg?”, „Trzecie oko – bliżej natury”, „Trzecie oko – nowe technologie”. Każda strefa będzie oferować konkretną wiedzę w sposób lekki, przyjemny i atrakcyjny, umożliwiając odwiedzającym nie tylko zobaczenie, ale i doświadczenie nauki na własnej skórze. Oficjalne otwarcie Centrum zaplanowane jest na 29 września.
Jednocześnie w Legnickim Centrum Kultury trwają przygotowania związane z zatrudnieniem wykwalifikowanej kadry do pracy instytucji. Zakończył się właśnie proces składania ofert na stanowisko kierownika Centrum.
W tym tygodniu postęp prac władzom miasta, legnickim instytucjom kultury i radnym z Komisji Gospodarki prezentował Marcin Andrzejewski – koordynator prac w Centrum Witelona.
– Cieszę się, że już niedługo otworzymy miejsce, które stanie się centrum innowacji i kreatywności dla naszych mieszkańców jak i dla odwiedzających miasto turystów. Chciałabym, aby Centrum było przestrzenią, gdzie każdy, niezależnie od wieku, będzie mógł wartościowo spędzić czas – mówi zastępca prezydenta Aleksandra Krzeszewska.
– Jestem przekonany, że Centrum Nauki, Kultury i Edukacji Witelona odegra dużą rolę w edukacji młodzieży, zarówno legnickiej jak i z regionu. Dzięki nowoczesnym ekspozycjom i interaktywnym strefom, nauka stanie się fascynującą przygodą. Naszym celem jest stworzenie miejsca, które nie tylko edukuje, ale także inspiruje do odkrywania świata i poszukiwania nowych rozwiązań – dodaje zastępca prezydenta Jacek Baszczyk.
Centrum Nauki, Kultury i Edukacji Witelona będzie najbardziej nowoczesną instytucją w Zagłębiu Miedziowym, łącząca naukę, edukację i elementy kultury. A zarazem jedyne w Polsce miejsce pokazujące osiągnięcia pierwszego polskiego naukowca – Witelona, na którego myśli i dzieła powoływali się Mikołaj Kopernik i Leonardo da Vinci.