Poznaj Zagłębie Miedziowe z aplikacją naMIEDZI
Zainstaluj, zainspiruj się, odkrywaj – KGHM Polska Miedź S.A. oraz samorządy Dolnego Śląska zapraszają mieszkańców i turystów do zwiedzania nieznanych miejsc w Zagłębiu Miedziowym. Darmowa aplikacja na telefony komórkowe naMIEDZI, zabierze użytkowników w intrygującą podróż po regionie.
– Zagłębie Miedziowe to wyjątkowy region, a KGHM jest jego fundamentem. Naszym celem jest przekazanie wiedzy i wzbudzenie dumy u mieszkańców z naszego regionu. Zachęcamy do rodzinnego wyjścia z czterech ścian i spacerów w najbliższej okolicy, aby odkrywać nieznane miejsca – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.
– Mamy poczucie odpowiedzialności za lokalną społeczność, za środowisko naturalne, ale także za to, by promować dziedzictwo kulturowe Zagłębia Miedziowego. Aplikacja naMIEDZI w nowatorski sposób pomoże mieszkańcom i turystom odkryć ten piękny i ciekawy region. Uruchomienie naMIEDZI to efekt naszego intensywnego dialogu z samorządami i realizacja wspólnych długofalowych celów – dodał Chludziński.
Darmowa aplikacja na telefony startuje z ponad 20 trasami między Legnicą a Głogowem. 250 punktów związanych z lokalną historią, zabytkami i ciekawostkami z regionu opisano krótkimi tekstami oraz zilustrowano zdjęciami i materiałami filmowymi.
– W badaniach zrealizowanych w 2019 r. przez Fundację KGHM i samorządy okazało się, że około 30% młodzieży z terenu LGOM w dorosłości najbardziej chciałoby mieszkać za granicą. Przez wspólne działania z gminami i powiatami, chcemy zmienić ten trend. Budujemy poczucie przynależności i dumy z małej ojczyzny, jaką jest Zagłębie Miedziowe. Wraz z samorządami pragniemy zatrzymać młodzież w regionie i w Polsce – mówi Lidia Marcinkowska–Bartkowiak, dyrektor naczelny ds. komunikacji w KGHM.
Aplikacja naMIEDZI służy całemu regionowi. Pięć ścieżek tematycznych poświęcono polskiej miedzi, od której pochodzi zwyczajowa nazwa Zagłębie Miedziowe. Użytkownicy aplikacji będą mieli okazję m.in. dowiedzieć się, w jakim celu używa się dronów pod zmienią i jaką drogę musi przebyć szara ruda miedzi, aby zamieniła się w rdzawo pomarańczową katodę o zawartości 99,99% Cu. Aplikacja dostarczy również informacji o aktualnych wydarzeniach w regionie.
Do skorzystania z aplikacji naMIEDZI wystarczy telefon komórkowy lub tablet z dostępem do Internetu, funkcją lokalizacji i Bluetooth. Dzięki zastosowaniu technologii Beacon, treść niektórych punktów jest ukryta i wyświetli się tylko wtedy, gdy użytkownik aplikacji znajdzie się fizycznie w konkretnej lokalizacji. Ma to zachęcić do aktywnego zwiedzania Zagłębia Miedziowego.
Aplikacja powstała dzięki współpracy KGHM Polska Miedź S.A. i samorządów Zagłębia Miedziowego. Atrakcja będzie na bieżąco uzupełniana o kolejne miejsca, zdjęcia i filmiki.
Więcej na temat aplikacji na stronie: https://namiedzi.com/.