AktualnościKGHM

KGHM po raz kolejny organizatorem Cyberpoligonu

Wymiana doświadczeń, wirtualne scenariusze możliwych zagrożeń, warsztaty i wykłady – KGHM, lider w sektorze wydobywczo-energetycznym, po raz kolejny zorganizował Cyberpoligon dla zespołów odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo w spółkach skarbu państwa.

Wydarzenie miało na celu wzmocnienie kompetencji zespołów Blue Team poprzez umożliwienie doświadczenia cyberataków w kontrolowanych warunkach.

Bezpieczeństwo strategicznych firm to bezpieczeństwo państwa

Cyberpoligon to warsztaty, które służyły przygotowaniu zespołów z poszczególnych firm i spółek na zagrożenia w rzeczywistości wirtualnej. Dla uczestników przygotowane zostały scenariusze, które wymagały szybkich działań i podejmowania decyzji kluczowych dla danych organizacji. Warsztaty dały możliwość wykorzystania swoich umiejętności, doświadczeń i nauki nowych rozwiązań.

KGHM buduje swoją przyszłość w oparciu o e-przemysł, wprowadzając rozwiązania z zakresu robotyzacji, digitalizacji, zarządzania wiedzą oraz przemysłu 4.0. W firmie działa specjalny wydział ds. cyberbezpieczeństwa w ramach oddziału Centralny Ośrodek Przetwarzania Informacji (COPI), który od 23 lat czuwa nad bezpieczeństwem infrastruktury IT i OT.

Dzielenie się doświadczeniem

Warsztaty umożliwiły uczestnikom sprawdzenie swoich umiejętności i wiedzy w praktyce, jednocześnie wzmacniając zdolność zespołów do reagowania na cyberzagrożenia. W wydarzeniu wzięło udział dziesięć zespołów, w tym dziewięć spółek sektora energetycznego i wydobywczego oraz zespół DKWOC. Patronat honorowy nad Cyberpoligonem objęło Ministerstwo Aktywów Państwowych oraz Główny Instytut Górniczy – Państwowy Instytut Badawczy.

KGHM CyberChallenge 2024 to była również doskonała okazja do podnoszenia umiejętności i świadomości w zakresie ochrony infrastruktury krytycznej oraz zdolności do współdziałania i reagowania na zaawansowane zagrożenia cybernetyczne w ramach budowanego Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa.

Wydarzenie to stanowi kolejny krok KGHM w budowaniu silnej, bezpiecznej i odpornej na cyberzagrożenia infrastruktury, która chroni nie tylko firmę, ale także strategiczne interesy polskiego przemysłu.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button