Collegium WitelonaEdukacja

Rozdano pierwsze dyplomy MBA w Collegium Witelona

W Collegium Witelona Uczelni Państwowej odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów absolwentom, którzy ukończyli pierwszą w historii legnickiej uczelni edycję prestiżowych studiów MBA (Master of Business Administration).

Dyplomy otrzymało 21 absolwentów: menedżerów, przedsiębiorców, samorządowców, przedstawicieli administracji. 

– To grupa wyjątkowych, ambitnych, spełniających się zawodowo osób, które dzięki studiom MBA w Collegium Witelona zyskały dodatkowe narzędzia, dzięki którym będą mogły jeszcze lepiej rozwijać swoje zawodowe kompetencje – mówi Radosław Mróz, dziennikarz telewizyjny, który był jednym z wykładowców MBA legnickiej uczelni. Uczył słuchaczy autoprezentacji, wystąpień medialnych, technik perswazji.

Nowe, ważne spojrzenie

Dzięki nowoczesnym technologiom, umożliwiającym prowadzenie zajęć w formule online, legnicka Witelonka pozyskała do kadry wykładowców MBA najlepszych w kraju specjalistów – praktyków,  którzy przekazywali studentom nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim wynikające z ich własnych doświadczeń, często unikatowe umiejętności. Dzięki temu, studenci MBA legnickiej uczelni zdobyli bezcenną wiedzę, m.in. z zarządzania, mediów, marketingu, negocjacji, networkingu, prawa, zarządzania zasobami ludzkimi, kompetencji menedżerskich, rachunkowości.

– Legnica może być dumna, że to właśnie uczelnia wyższa z naszego miasta oferuje studia na tak wysokim poziomie, dające menedżerom szanse na podwyższenie zawodowych kwalifikacji i zdobycie tytułu MBA. Studia były wymagające, ale przede wszystkim inspirujące. Wieńczący je wykład świetnego aktora Rafała Mohra, który wprowadził nas w dodatkowe obszary wiedzy o mediach, był przysłowiową „wisienką na torcie” – powiedziała podczas uroczyści wręczania dyplomów Ewa Szczecińska – Zielińska, absolwentka studiów MBA w Collegium Witelona, na co dzień  ekspert ds. wizerunku i dyrektor PR w Urzędzie Miasta Legnicy.

Wręczając kwiaty władzom Collegium Witelona, przekazała również podziękowania od Prezydenta miasta.

– Studia były dla mnie bardzo ciekawą przygodą. Ugruntowały i dopełniły moją wiedzę z zakresu zarządzania. Ale przede wszystkim dały mi nowe spojrzenie na wiele zawodowych aspektów, do których przez lata pracy tak się przyzwyczaiłam, że przestałam je dostrzegać. Dzięki studiom MBA w Collegium Witelona zauważam wiele spraw na nowo. To ważne i potrzebne doświadczenie – mówiła Iwona Ciechanowska, absolwentka MBA, pracująca na co dzień w jednej z dużych firm na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Biznes i futbol to jedno

Uroczystość zakończenia pierwszych w historii legnickiej uczelni studiów MBA poprowadził dr Karol Rusin – Prorektor ds. Rozwoju Collegium Witelona. W ramach przesłania na „nową drogę”, przybliżył absolwentom postać Colina Kaepernicka. Ten świetny zawodnik amerykańskiego futbolu postanowił w 2016 r. wykonać gest sprzeciwu wobec dyskryminacji rasowej w swoim kraju i brutalności policji. Przed jedną z ważnych rozgrywek ligi NFL ukląkł na ziemi podczas hymnu USA. Powiedział: „Nie będę stał na baczność na cześć kraju, który gnębi ludzi czarnoskórych i innego koloru. Tu chodzi o coś więcej niż futbol. Byłbym samolubny, gdybym odwracał od tego oczy. Na ulicach leżą ciała, morderstwa uchodzą na sucho i mordercom jeszcze się za to płaci”.  Jednak przywiązani do tradycji i symboli narodowych Amerykanie, zamiast wesprzeć  sportowca, masowo się od niego odwrócili. Podobnie postąpiły najważniejsze w USA drużyny futbolowe. Colin Kaepernic zderzył się ze społecznym ostracyzmem. Ten genialny i kochany wcześniej przez Amerykanów sportowiec, niemal z dnia na dzień pozostał bez pracy i środków do życia. Na szczęście jeden z najpotężniejszych w świecie producentów sportowej odzieży, firma NIKE, doceniła jego postawę i zatrudniła Kaepernica do jednej ze swoich najważniejszych kampanii reklamowych.  Dzięki temu futbolista mógł wrócić na szczyt.

– Prawdziwy lider musi być uczciwy i wierzyć w nawet najśmielsze marzenia i wizje. Uczciwy wobec siebie, swojego zespołu. Kierujący się wartościami, etyką. Tylko wówczas pociągnie za sobą zespół – mówił do absolwentów studiów MBA dr Karol Rusin.

Złota myśl papieża

Na zakończenie dodał, że bardzo ważna podczas pracy jest dla menedżera także umiejętność przyznania się do błędu. Przytoczył również słowa papieża Franciszka: 

– Życzę Wam, żebyście jako przywódcy, nigdy nie zapadli na przywódczą chorobę Alzheimera. Przenosząc te słowa papieża Franciszka na biznesowy grunt: życzę wam, abyście nigdy nie zapomnieli o tym, jaka była Wasza droga na szczyt, skąd przyszliście, a także co jest naprawdę ważne w waszej zawodowej drodze – podsumował dr Rusin.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Źródło
Collegium Witelona
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button