Warsztaty w Galerii Sztuki. Sprawdź ofertę
Na czym polega linoryt? Jak zafarbować koszulkę w stylu tie-dye? Czy monotypia jest wymagającą techniką? Bez obaw, pokażemy jak to zrobić. Dowiesz się tego podczas warsztatów w Galerii Sztuki, Galerii Ring oraz w Otwartej Pracowni Sztuki.
Podczas warsztatów (połączonych z oprowadzaniem po wystawach) w Galerii Sztuki, przekonamy się, na czym polega batik, opowiemy historie za pomocą kolażu, stworzymy biżuterię, a także podejmiemy się barwienia tkaniny japońską metodą Shibori. To doskonała okazja do zdobycia nowych umiejętności lub szlifu własnych zdolności, pobudzenia wyobraźni, nawiązania nowych znajomości i oderwania się od codziennych obowiązków.
Oferta skierowana jest do osób w każdym wieku, w tym grup zorganizowanych. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do rezerwacji terminów. Koszt udziału w zajęciach wynosi 10 zł. Spotkania odbywać się będą w Galerii Sztuki, Galerii Ring oraz w Otwartej Pracowni Sztuki. Kontakt pod adresem: galeria@galeria.legnica.eu.
Oferta:
-
Warsztat biżuterii
Czy biżuteria może być sztuką? Zanim przystąpimy do projektowania, odwiedzimy wystawy towarzyszące Legnickiemu Festiwalowi SREBRO, aby się zainspirować. Podczas warsztatów wykonamy naszyjniki, wisiory, kolczyki i bransoletki. Każdy z uczestników będzie miał okazję wykonać niepowtarzalną, autorską biżuterię.
-
Warsztat kolażu
Klej, papier, nożyce… lub to, co akurat wpadnie w dłoń. Nie ograniczając swojej wyobraźni, poukładamy nowe, własne historie z kawałków.
-
Warsztat Shibori
Shibori – japońska metoda barwienia tkanin. W trakcie spotkania w Galerii Sztuki będziemy farbować m.in. koszulki i torby, posługując się naturalnymi barwnikami. W jakim stylu? Tie-dye, ice-dye, a może dip-dye? To czas eksperymentów! Zapewniamy, że metodą prób i błędów każdy jest w stanie osiągnąć swój wymarzony cel.
-
Warsztat Batiku
Technika ta pochodzi z wyspy Jawy, gdzie stanowi ważny aspekt kultury tradycyjnej. Polega na barwieniu tkaniny przy pomocy wosku pszczelego. Na naturalną tkaninę (przykładowo bawełnę lub jedwab) nanosi się gorący wosk w miejscach, których nie chcemy farbować i zanurza się w barwniku. Tam, gdzie nie został naniesiony wosk, powstają wzory zgodne z naszą koncepcją.
-
Warsztat z grafiki warsztatowej – linoryt, monotypia
Aby wykonać linoryt (należący do druku wypukłego), należy wyciąć wzór w kawałku linoleum. Na matrycę nanosi się projekt, a następnie wycina za pomocą dłut. Gotowy „rysunek” odbija się na papierze. Monotypia (druk płaski) natomiast to technika, która pozwala tylko na jednorazowe uzyskanie grafiki. Po pokryciu farbą metalowej lub szklanej matrycy, odbija się ją na kartce za pomocą wałka, kostki lub tamponu. Najczęściej praktykuje się technikę olejną i graficzną. Płytkę pokrywa się kilkakrotnie farbą i nanosi się projekt na rewersie, przykładając wcześniej do rozprowadzonej na matrycy farby.
-
Warsztat z malowania (dla młodszych). Akcja – abstrakcja!
Co to jest Informel? – warsztaty abstrakcyjne dla dzieci. Podczas spotkania przekonamy się, że nie trzeba umieć rysować, aby stworzyć wybitne dzieło jak wielcy mistrzowie. To kierunek artystyczny, oznaczający sztukę bezkształtną. Słowo to pochodzi z języka francuskiego. Tworząc nasze abstrakcje, skoncentrujemy się na kolorze i plamie. Dajmy się ponieść naszym emocjom, bo tak właśnie powstają wybitne dzieła. Niech będzie zatem nierówno i niekształtnie!
-
Warsztaty z Poezji Konkretnej. Słowo & obraz (warsztaty inspirowane Poezją Konkretną dla starszych)
Twórcza gra słów – brzmi obiecująco? Kompozycje słowne, podane często w formie ilustracji lub obrazu, odnaleźć można w rozmaitych przykładach ze świata sztuki współczesnej. Nie szukając jednak daleko, na pewno każdy spotyka je w mieście, szczególnie na muralach. To nic innego, jak Poezja Konkretna, która stanowi medium między poezją a sztukami wizualnymi. Inspirując się tym rodzajem twórczości stworzymy własne kompozycje wizualne.
-
Ogólnoplastyczne – chwyć za kredki, farby, węgiel, papier i odważnie wyraź siebie na płaszczyznach wielkoformatowych czy tkaninie!