Miedź Legnica

Forsell i Augustyniak w jedenastce 8. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Dwóch piłkarzy Miedzi Legnica, Petteri Forsell i Rafał Augustyniak, zostało wybranych do jedenastki 8. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Przypomnijmy, że obaj piłkarze strzelili po jednym golu w meczu Miedzi z Wisłą Płock, zremisowanym 2:2.

Rafał Augustyniak wpisał się na listę strzelców już  w 10 minucie, wynik na 2:2 podwyższył Petteri Forsell w 45. minucie. Obaj zaprezentowali się na tyle dobrze, że zostali wybrani do jedenastki 8. kolejki LOTTO Ekstraklasy. W przypadku Augustyniaka to o tyle znamienne, że na wykazanie się miał tylko 56 minut – musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

Warto dodać, że to nie jedyni reprezentanci naszego regionu w tym gronie – znaleźli się tam także dwaj zawodnicy KGHM Zagłebie Lubin: Hładun i Starzyński. Jedenastkę kolejki uzupełnili też: Pietrzak, Boguski i Ondrasek (Wisła Kraków), Guilherme i Sheridan (Jagiellonia Białystok), Diaw (Korona Kielce) i  Nagy (Legia Warszawa).

Przed nami mecze 9. kolejki, w której legniczan czeka nie lada wyzwanie – na własnym boisku podejmować będę Legię Warszawa, czyli obecnego Mistrza Polski. Legioniści w tym sezonie formą nie błyszczą, ale w ostatnim meczu, wygranym z Lechem Poznań 1:0 pokazali, że nadal trzeba na nich mocno uważać. Mecz w Legnicy w najbliższą sobotę o 20.30. Transmisja na kanale Canal+ Sport.