Miedź Legnica

Nice 1 Liga: Festiwal strzelecki w Legnicy. Miedź gromi Ruch 6:1

W meczu 28. kolejki Nice 1 Ligi Miedź Legnica na własnym boisku rozgromiła ostatni w tabeli Ruch Chorzów aż 6:1. Efektowne zwycięstwo legnickiej drużynie zapewnili: strzelec 2 goli – Piasecki oraz Marquitos, Piątkowski, Łobodziński i Garguła, którzy strzelili dla Miedzi po jednym golu.

Jednak tak wysokie zwycięstwo nie było oczywiste od początku meczu, ponieważ legniczanie rozpoczęli dość ospale i niemrawość piłkarzy Miedzi już w 25. minucie wykorzystali piłkarze Ruchu. Giacomo Mello wykonał rzut wolny, Łukasz Sapela popełnia błąd przy interwencji i nieoczekiwanie Miedź przegrywa ze skazywanym na porażkę Ruchem 0:1.

Przy czym trzeba przyznać, że ta strata gola podziałała na piłkarzy Miedzi niczym kubeł zimnej wody, bo legniczanie natychmiast rzucili się do odrabiania strat. Parę minut później wbiegający na pole karne Ruchu Augustyniak jest faulowany i sędzia Dobrynin dyktuje rzut karny dla legnickiej drużyny. Do piłki podchodzi Marquitos… i jest 1:1.

Augustyniak daje ponownie o sobie znać już w 37. minucie, kiedy to przejmuje fatalne zagranie Urbańczyka i z lewej strony dośrodkowuje piłkę a Piasecki dokłada nogę i jest już 2:1 dla Miedzi. Siedem minut później niefrasobliwość obrony Ruchu wykorzystuje duet Piasecki – Piątkowski i ten drugi precyzyjnie podwyższa wynik na 3:1. Takim wynikiem kończy się pierwsza połowa.

W drugiej połowie w szeregach Ruchu pojawiło się dwóch nowych piłkarzy, lecz niewiele to zmieniło w obrazie gry drużyny gości. Nadal legniczanie dominowali na boisku a kolejne gole dla Miedzi były tylko kwestią czasu. I tak w 53 minucie asystę zalicza Łobodziński a Piasecki strzela drugą swoją a czwartą dla Miedzi bramkę. W 62. minucie swoją bramkę zdobywa w końcu Łobodziński po doskonałym podaniu Kwame. Jest 5:1.

I kiedy w 93. minucie wszyscy myśleli, że takim rezultatem to spotkanie się zakończy, rzut wolny w sposób mistrzowski wykonuje Garguła i podwyższa wynik końcowy na 6:1. Po tej wygranej Miedź oczywiście utrzymuje pozycję lidera Nice 1 Ligi, mając na swoim koncie 52. punkty. Kolejny mecz legniczanie rozegrają w Tychach z tamtejszym GKS-em. Początek meczu w piątek 4 maja o 20.45.