Miedź LegnicaSport

Ostre strzelanie Miedzi w Grodzisku. Warta rozgromiona

Po fenomenalnej pierwszej połowie Miedź zwyciężyła w Grodzisku Wielkopolskim Wartę Poznań 1:4. Wszystkie bramki w wykonaniu podopiecznych Ireneusza Mamrota padły jeszcze w pierwszej połowie meczu.

Mecz znakomicie ułożył się dla Miedzi, która od samego początku przejęła inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. W 4 minucie Kamil Antonik wpadł w pole karne Warty, minął rywala i zrobił to, do czego chce nas ostatnio przyzwyczaić – pewnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki. Dziesięć minut później ten sam piłkarz spróbował zza szesnastki, ale tym razem posłał piłkę obok słupka.

W 17 minucie zielono-niebiesko-czerwoni prowadzili już dwoma golami, gdy wspaniałym uderzeniem z dystansu popisał się Marcel Mansfeld. Popis legniczan trwał. Nie minęło dziesięć minut, gdy Iwo Kaczmarski strzałem z prawej strony pola karnego zakończył bramką szybki atak Miedzi. Warta nie miała zbyt wielu argumentów. W 38 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Maciej Żurawski, ale znakomicie interweniowała defensywa Miedzi. Za chwilę wykończenia nie zabrakło po drugiej stronie boiska. Co prawda, najpierw Benedik Mioc po podaniu Antonika trafił z lewej strony pola karnego w słupek, ale za moment z drugiej strony szesnastki poprawił Michał Kostka i Dolnoślązacy prowadzili już 4:0!

W przerwie spotkania szkoleniowiec „Zielonych” dokonał aż czterech zmian. Na początku drugiej odsłony widać było, że poznaniacy chcą za wszelką cenę zmazać plamę z pierwszych 45 minut, co rusz niepokojąc strzegącego bramki Miedzi Jakuba Wrąbla. Miedź jednak szybko opanowała sytuację na murawie. W 59 minucie po rzucie rożnym Antonik trafił w boczną siatkę. Dwie minuty później dwukrotnie z rzutu rożnego dośrodkowywał Benedik Mioc. Najpierw groźnie główkował Adnan Kovacević, a za chwilę niecelnie uderzał Marcel Mansfeld.

W 72 minucie legniccy obrońcy nie upilnowali w polu karnym byłego gracza zielono-niebiesko-czerwonych Rafała Adamskiego i ten zamienił na bramkę dośrodkowanie z prawej strony. Zespół znad Kaczawy kontrolował jednak przebieg spotkania, a sztab szkoleniowy mógł ze spokojem wykorzystać limit zmian na niespełna kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry.

Warta Poznań – Miedź Legnica 1:4 (0:4)

Bramki: Rafał Adamski (72’) – Kamil Antonik (4’), Marcel Mansfeld (17’), Iwo Kaczmarski (26’), Michał Kostka (39’)

Żółte kartki: Ivaylo Markov (24’)

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie)

Asystenci: Łukasz Siercha, Daniel Wiejowski

Sędzia techniczny: Piotr Idzik

Sędzia VAR: Tomasz Wajda

Sędzia AVAR: Mateusz Piszczelok

Warta: 33. Jędrzej Grobelny – 3. Jakub Kiełb (46’ 77. Filip Waluś), 9. Maciej Firlej, 10. Maciej Żurawski (46’ 21. Rafał Adamski), 15. Michał Kopczyński (46’ 5. Jurij Tkaczuk), 20. Bartosz Szeliga, 26. Kacper Michalski, 27. Kacper Przybyłko (46’ 4. Tomasz Wojcinowicz), 34. Wiktor Pleśnierowicz, 44. Ivaylo Markov, 65. Shun Shibata (81’ 7. Damian Gąska)

Rezerwowi: 42. Leo Przybylak, 2. Jakub Bartkowski, 17. Szymon Sarbinowski, 29. Mateusz Maćkowiak

Miedź: 44. Jakub Wrąbel – 3. Mateusz Grudziński, 5. Adnan Kovacević, 6. Jacek Podgórski (76’ 69. Damian Michalik), 10. Benedik Mioc (76’ 14. Kamil Drygas), 17. Michał Kostka, 22. Iwo Kaczmarski, 27. Juliusz Letniowski (62’ 8. Victor Moya Martinez „Chuca”), 95. Marcel Mansfeld, 98. Kamil Antonik (62’ 7. Bartosz Bida), 99. Bartosz Kwiecień (69’ 19. Amar Drina)

Rezerwowi: 31. Mateusz Abramowicz, 11. Krzysztof Drzazga, 16. Jarosław Czerwik, 49. Oliwier Szymoniak