Miedź LegnicaSport

Ruch Chorzów na łopatkach! Pewne zwycięstwo Miedzi

Miedź nie pozostawiła spadkowiczowi z PKO BP Ekstraklasy złudzeń co do tego, kto jest lepszy. Legniczanie rozbili Ruch Chorzów 3:0!

Piłkarzy do boju wyprowadziła eskorta meczowa złożona z młodych zawodników Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica, z drużyn U9 i U8, za które odpowiadają trenerzy Przemysław Leszczyński i Piotr Nowak. W 7 minucie nad poprzeczką główkował Adnan Kovacević. W 18 minucie składną akcję legniczan zakończył Iwo Kaczmarski, ale z kilkunastu metrów posłał piłkę wyraźnie nad poprzeczką. Z kolei w 34 minucie z dystansu nad poprzeczką uderzył Mohamed Mezghrani, a niedługo później spróbował także Mateusz Szwoch. Już w pierwszej minucie doliczonego czasu gry pierwszej odsłony Soma Novothny główkował nad bramką po dośrodkowaniu z lewej strony boiska.

Cztery minuty po przerwie Florian Hartherz dośrodkował z rzutu rożnego z lewej strony boiska, a Adnan Kovacević w pierwszym swoim domowym występie w barwach Miedzi strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce „Niebieskich”. Trybuny Stadionu Miejskiego im. Orła Białego w Legnicy nie ochłonęły jeszcze z radości po golu bośniackiego obrońcy, gdy legniczanie podwyższyli. Kaczmarski pressingiem wymusił błąd chorzowskiej defensywy, piłka trafiła do Jacka Podgórskiego. Ten błyskawicznie dośrodkował w pole karne, a Benedik Mioc głową pokonał bramkarza ekipy z Górnego Śląska.

W 70 minucie Bartłomiej Barański z dystansu uderzył wyraźnie nad bramką. Siedem minut później trener Ireneusz Mamrot dokonał potrójnej zmiany. Wśród wchodzących na murawę pojawił się Juliusz Letniowski, przechodzący w minionych tygodniach żmudną rehabilitację. W 87 minucie Miedź dobiła spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy. Hartherz dośrodkował z rzutu wolnego z prawej strony, piłkę zgrał Kovacević, a Marcel Mansfeld z bliskiej odległości dopełnił formalności.

Miedź Legnica – Ruch Chorzów 3:0 (0:0)

Bramki: Adnan Kovacević (49’), Benedik Mioc (54’), Marcel Mansfeld (87’)

Żółte kartki: Iwo Kaczmarski (20’), Mateusz Grudziński (33’) – Maciej Sadlok (66’, 66’), Andrej Lukić (79’)

Czerwona kartka: Maciej Sadlok (66’, za dwie żółte)

Sędziował: Damian Kos (Wejherowo)

Asystenci: Maciej Majewski, Artur Zakrzewski

Sędzia techniczny: Paweł Pskit

Sędzia VAR: Piotr Rzucidło